От 1 юни 2026 г. Българска търговско-промишлена палата започва издаването на електронни АТА карнети (eATA), с което се поставя началото на дигитализацията на международната система за временен внос, износ и транзитно преминаване на стоки. Новата система ще улесни митническите процедури и ще осигури по-бързо, сигурно и ефективно обслужване на бизнеса. В преходния период до края на 2027 г. електронните и хартиените АТА карнети ще се използват паралелно в зависимост от държавите, включени в маршрута на пътуване. Подробна информация и указания за работа с електронните АТА карнети са публикувани на сайта на БТПП.
Българската Търговско-Промишлена Палата ще издава електронни АТА карнети от 1 юни 2026 г.
27
май